Онлайн курс по психология:
Невроразнообразие и травма

Заявете своя достъп до тази вълнуваща среща-разговор с психолога Радост Хубенова, която ни разказва какво се крие зад термина "невроразнообразие" и как вие като родители или специалисти можете да помагате с методи за справяне при хиперактивност, аутизъм, синдром на Турет, диспраксия, трудности с вниманието, дислексия и много други неврологични предизвикателства.
Формат

Видео и pdf

Видео

Запис

Водещ

Радост Хубенова

Бонус

Сертификат

Продължителност

120 минути

Цена

50 лв

За кого е тази тема и какво ще научите?

Ако сте родител на дете с аутизъм или хиперативност, вече знаете колко различен е мозъкът на вашето дете. Това означава, че то възприема света много по-различно от вас и е необходима изцяло нова система за общуване с него. Нашите мозъци не са еднакви и темата за невроразнообразието ни приканва да разберем как функционират невроразнообразните хора. Гледайте запис от срещата ни с Радост Хубенова, която ще ви разкаже:
- Какво се крие зад термина невроразнообразие
- Каква е невробиологията на невроразнообразните хора
- Кои са подходящите методи за справяне

Курсът е подходящ и за психолози, психотерапевти и социални работници, които искат да научат повече за невроразнообразието и да разширят методите си за работа с невроразнообразни хора.

*С всеки закупен билет подпомагате каузата на БАПС за осигуряване на безплатни групови срещи за хора страдащи от психологическа травма и продължителен стрес. Благодарим ви!

За кого е подходящ уебинара?

- за всички, които страдат от различни психични проблеми, СДВХ, аутизъм, дислексия, ПТСР, синдром на Турет;

- родители и близки на деца с изброените ментални състояния;

- психолози, консултанти и психотерапевти, които искат да обогатят знанията си в нови области.

Кои са важните теми?

- как функционира невроразнообразният мозък;
- кои са видовете невроразнообразие;
- каква е връзката между аутизма и психологическата травма;
- с какво биологията на невроразнообразните хора е по-различна и защо това е важно;
- каква е невроразнообразната нервна система.

Какво можем да приложим след срещата?

- как да подобрим ниският вагусов тон на невроразнообразните хора;
- кои са най-важните невро-утвърждаващи практики;
- как да развием интероцепцията на невроразнообразните хора;
- как да се справим с алекситимията и емоционалната регулация;
- идеи за сензорни игри и различни заземяващи практики.

Среща с Радост Хубенова: Видео и презентация

Радост Хубенова

Радост е клиничен психолог, който работи с деца и възрастни с аутизъм, хиперактивност и разстройство на вниманието, тревожност, ПТСР и депресия.
Тя завършва бакалавърската си степен в университета в Кент, Англия и защитава магистратура по ранна интервенция на психозите в Кингс Колидж Лондон.
Радост Хубенова е съосновател на Фондация Невроразнообразие България и е дълбоко запалена по изграждането на общности и овластяване чрез споделяне на силните страни на хората с различни психични проблеми.
Можете да откриете повече информация за Радост в Инстаграм и Фейсбук (чрез бутоните по-горе), както и на сайта: www.glimmers.bg

Често задавани въпроси

Колко време ще имам достъп до курса?

Достъпът ви до този курс е за неограничен период от време. Можете да преглеждате записите, презентацията и приложените материали от всяка точка на света и по всяко време на денонощието.

Кога ще получа своя сертификат?

По всяко време след поръчване на курса, можете да заявите своя сертификат, като ни изпратите своите две имена чрез формата за контакт на сайта. Можете да се свържете и директно чрез имейл: info@bppacademy.com. Ще получите *pdf формат на сертификата, който ще може да разпечатвате, да рамкирате или да споделите в социалните мрежи.

Мога ли да се запиша за курса без да се регистрирам на сайта

Не. За съжаление сайта не разполага с възможност за вписване на участници в курс, без те да са регистрирани потребители на сайта. Системата няма да ви позволи да преминете към поръчка и заплащане за курс, ако не сте регистрирани с имейл и парола, или чрез вписване чрез социалните ви мрежи.
Създаден чрез